O NÁS

Ačkoliv se první pokus o založení uskutečnil již v roce 1997 (zůstalo však u jediné zkoušky), vznikl mužský pěvecký sbor Staroměští mládenci v roce 2013. Od samého začátku až doposud má sbor devět členů, organizačním vedoucím se stal Roman Škrabal a uměleckým vedoucím Ivo Mikuš. Od svého vzniku se sbor pravidelně účastní tradičních folklorních akcí ve Starém Městě (vánoční a velikonoční jarmark, hody, tříkrálová obchůzka) i vystoupení po České republice při různých příležitostech, ať už jsou to různé festivaly či koncerty, besedy u cimbálu a jiné pořady.

Sbor pravidelně spolupracuje s CM Bálešáci a s CM Ohnica, účinkoval ale také s dalšími cimbálovými muzikami (Harafica, Špica, Pentla, HCM Petra Mičky, CM Jaroslava Čecha), včetně profesionálních těles (BROLN, Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš).

Všichni členové sboru jsou bývalí tanečníci Souboru písní a tanců Dolina, kromě Iva Mikuše, který svá taneční léta strávil v Hradišťanu a VUS Ondráš. Josef Bazala a Erik Feldvabel jsou také úspěšní tanečníci slováckého verbuňku. Pěvecký úspěch si připsal Bohuslav Polášek, který nazpíval několik písní na CD cimbálové muziky Muzička z Prahy, nejinak tomu bylo u Erika Feldvabela s cimbálovou muzikou Harafica. Ten je navíc vítězem mezinárodní pěvecké soutěže, jež proběhla v roce 2012 v rumunském městě Braila.

Celý sbor pak nazpíval několik stop při natáčení CD cimbálové muziky Bálešáci a podílel se na projektu Moravské hlasy Jiřího Plocka.